Tłumaczenia medyczne

Tłumaczenia z zakresu medycyny i farmacji należą do najbardziej specjalistycznych. Zapotrzebowanie na profesjonalne tłumaczenia medyczne POZENA wzrasta ze względu na coraz bardziej intensywną wymianę wiedzy w tym zakresie oraz zwiększającą się mobilność społeczeństw. Język tekstów medycznych nasycony jest terminologią fachową. W operowaniu terminologią medyczną potrzebna jest wręcz chirurgiczna precyzja. Dlatego rozsądnie jest powierzać przekłady tekstów medycznych zawodowym tłumaczom i weryfikatorom POZENA, którzy podejmą się tego zadania z należytą starannością.
Biuro tłumaczeń POZENA oferuje tłumaczenia medyczne, które wykonują nasi specjaliści posiadający nie tylko odpowiednią kompetencję lingwistyczną, ale również wykształcenie medyczne i – co się z tym wiąże – dogłębną znajomość medycyny i pokrewnych dziedzin. W przypadku projektów dotyczących wysoce specjalistycznej problematyki na życzenie klienta dodatkowo konsultujemy warstwę merytoryczną przekładu z ekspertami w danej dziedzinie.
Każde tłumaczenie, w tym również profesjonalne tłumaczenia medyczne, wykonujemy w terminie najszybszym możliwym, nie stosując stawek ekspresowych. Oferujemy również tłumaczenia przysięgłe (uwierzytelnione).
 
 
 

Profesjonalne tłumaczenia medyczne i pokrewne

  • materiały marketingowe (opisy usług medycznych oferowanych przez szpitale, kliniki, przychodnie oraz gabinety lekarskie)
  • opinie medyczne
  • opisy produktów farmaceutycznych (ulotek leków)
  • opisy sprzętu medycznego (katalogi)
  • publikacje naukowe (artykuły i książki) z zakresu medycyny i pokrewnych dziedzin
  • wyniki badań laboratoryjnych
  • wyniki badań specjalistycznych: badania ultrasonograficznego (USG), elektrokardiogramu (EKG), tomografii komputerowej (TK).
  • wypisy ze szpitala wraz z opisem leczenia (epikryzą)
  • zwolnienia lekarskie
 

Języki tłumaczeń

Oferujemy tłumaczenia tekstów dotyczących wielu dziedzin medycyny, takich jak m.in.: chirurgia, ginekologia, okulistyka, pediatria, stomatologia, kardiologia, neurologia, psychiatria, anestezjologia, medycyna alternatywna i medycyna estetyczna. Tłumaczymy również teksty z pokrewnych medycynie dyscyplin, a więc biologii, biotechnologii, chemii oraz farmacji.

Najbardziej popularne języki, w których wykonujemy tłumaczenia medyczne: